Egiptus

(جمهوريّة مصرالعربيّة)

Sihtkohaotsing:

 

Sihtriik: Egiptus

Keeled: araabia keel
Pealinn: Kairo
Pindala: 1 001 450 km²
Rahvaarv: 76 miljonit
Iseseisvus: 28.02.1922
Rahaühik: Egiptuse nael (EGP)
Ajavöönd: GMT+2
Maakood: 20
Viisa vajalik.

Päike
+26°C
Vesi
+26°C
1 EGP = 0.0500 EUR
Kohalik aeg 06:34
 

Egiptus, ehk ametlikult Egiptuse Araabia Vabariik on moslemiriik Põhja-Aafrikas. Piirinaabriteks on Iisraeli, Liibüa ja Sudaan. Riigi idakallast uhub Punane meri ja põhjakallast Vahemeri. Egiptus on suurima rahvaarvuga riik Aafrikas ja Lähis-Idas. Enamus elust on koondunud Niiluse jõe kallastel, kus maapind on viljakas ning põllupidamine võimalik. Riigi 76st miljonist elanikust suurem pool on end sisseseadnud suurlinnades nagu Kairo ja Aleksandria ning nende lähiümbrusesse, kõrbesed alad sisemaal on peaaegu inimtühjad.

Egiptus on ennekõike kuulus oma iidse tsivilisatsiooni ning sellest pärineva monumentaalse arhitektuuri poolest. Giza püramiidid ja sfinks, varemed Memphises, Thebas ja Karnakis, Kuningate Org kõik see on andnud ainest arheoloogidele, kirjanikele ja seiklejatele läbi aegade. Siinseid kultuuriväärtuseid on veetud maailma eri otsadesse, paljusid neist saab näha maailma suurimates muuseumides palju on paraku ka kaduma jäänud.

Turismitööstuse areng viimastel kümnenditel on olnud kiire ja agressiivne, mille tulemusena on Punase mere ja Sinai poolsaare liivarandadele rajatud tuhandeid hotelle ning sündinud on uued linnad nende teenindamiseks. Kliima on üsna turistisõbralik - õhk on kuiv ja rannikupiirkondades on vihm mõne aasta tagant ettetulev haruldus, õhusooja on sügisel ja kevadel 30 kraadi ringis, talvel pisut vähem ning siis võivad kimbutada ka tugevad tuuled.

egiptuse_lipp Egiptuse kaart